کارگاه آموزشی خلق و پرورش ایده برگزار شد

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۵ کد : ۱۷۴۰۱ تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر پژوهش و فناوری
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، کارگاه خلق ایده و پرورش ایده با سخنرانی جناب آقای حسین حاجی زاده عصر روز شنبه ۲۵ آبان ماه به همت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان در سالن مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی برگزارشد.
کارگاه آموزشی خلق و پرورش ایده برگزار شد

حسین حاجی زاده کارگاه را با بیان این نکته که مهارت بیش از  تحصیلات آکادمیک اهمیت دارد شروع کرد و گفت : دنیا وارد نسل سوم دانشگاه شده که این نسل سوم قرار است کار آفرین تربیت کند نه کارمند.

فرایند خلاقیت، موانع خلاقیت، راهبرد های پرورش خلاقیت، تکنیک های خلاقیت از مباحث مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

وی افزود: کارآفرینی ایجاد یک ایده و نوآوری از ذهن هرشخص است که می تواند از این ایده محصولی در بازار عرضه کند.

حاجی زاده گفت: باید این باور را در خود ایجاد کنید که زمینه های کارآفرینی را می توان با تلاش و پشتکار ایجاد و با طرح و ایده جدید گسترش داد.

وی به نمونه‌هایی معروف از کارآفرینان اشاره کرد و افزود: این عده با وجود شانس کم موفق در حرفه های خود شدند زیرا که دارای ایده‌های تغییر و مهم‌تر از همه ویژگی‌ها و مهارت‌های لازم بودند که آن‌ها را افسانه‌ای می‌ساخت.

حاجی زاده بیان کرد: به عنوان مثال، بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس و استیو جابز بنیانگذار اپل، از کالج ترک تحصیل کرده بودند، هرچند موفقیت آنها بدین معنی بود که نه تنها ایده‌های ابتکاری داشتند بلکه آماده بودند برای مدت زمان طولانی این ایده‌ها را اجرا و در هنگام سختی تحمل داشته باشند.

در پایان این سمینار که به جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد به تعدادی از حاضرین کتاب های کارآفرینی اهدا شد.


نظر شما :