برگزاری وبینار کرسی تعاون و کارآفرینی توسط جهاددانشگاهی هرمزگان

برگزاری وبینار کرسی تعاون و کارآفرینی توسط جهاددانشگاهی هرمزگان
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۲ کد : ۲۹۱۲۲ عمومی
وبینار کرسی تعاون و کارآفرینی با همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی هرمزگان برگزار شد .
برگزاری وبینار کرسی تعاون و کارآفرینی توسط جهاددانشگاهی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ، امروز یکشنبه 24 اسفند ماه وبینار کرسی تعاون و کارآفرینی توسط جهاددانشگاهی هرمزگان با همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی هرمزگان برگزار شد.

صدیقه مظفر، سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاه، اظهار کرد:مشارکت و همکاری چە بە لحاظ منابع مالی و چه به لحاظ نیروی انسانی سال‌های سال است که در فرهنگ ایرانیان وجود داشته است؛ اما متاسفانە هرسالە شاهد کاهش فرهنگ کار و مشارکت در بین مردم بوده ایم.

وی سرمایه اصلی بخش تعاون را تجمیع سرمایه‌های خرد دانست و افزود: مردم با سرمایه‌های اندک امکان انجام کار مفید را ندارند بنابراین می‌توانند سرمایه خود را در کنار دیگر سرمایه‌های خرد دانشجویان در قالب تعاونی‌ها تجمیع کنند تا به این طریق هم فرصت‌های اشتغال را نصیب خود کنند و هم توان درآمدزایی خود را افزایش دهند.

سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاه با اشاره به اینکه مشارکت مردمی در تعاون به منزلە یک نهاد اجتماعی می‌تواند مانع از هم پاشیدگی پیوندهای اجتماعی انسان‌ها شود.و اضافه کرد: تعاون متشکل از هفت نفر هم گروه است که به لحاظ تخصص، توان سرمایه و تفکراتی که دارند مکمل یکدیگر هستند.

این مقام مسئول ابراز کرد: در این وبینار سعی برآن گشته تا از اساتید توانمند این حرفه بهره بجوییم به دلیل آنکه  خلاقیت به معنای توانایی و تلفیق ایده‌ها به شیوه‌ای منحصر به فرد است و نوآوری فرآیند به‌کارگیری یک ایده خلاق و تبدیل آن به محصول، خدمت و یا یک چیز مفیدمی‌باشد.

مظفر در پایان سخنان خود با اشاره به این موضوع که ما همیشه تعاون را در کنار کارآفرینی تعریف و در تقابل با هم می‌دانیم، یادآوری کردند : از آنجایی که عامل اصلی پایداری و پویایی کسب‌وکارها به‌ویژه تعاونی‌ها خلاقیت و نوآوری است بسیاری از کسب‌وکارها پس از ورود به تعاونی‌ها تغییر رویه داده و تحول عظیمی در نوآوری ایجاد و از بستر دیجیتال و مجازی بیشترین بهره و استفاده را بردند و توانستند قدم‌های بسیار ارزشمندی را برای کسب‌وکارهای خود در آینده بردارند.

لازم به ذکر است اساتید این دوره مهندس  هوشنگ عمرانی ، رئیس اداره نظارت و تعاونی های استان ، مهندس منوچهر ضیایی، مدیر اجرایی شرکت تعاونی کشاورزی تاک سبز طبیعت رودان  و حسین تشکری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بودند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: تعاون سرمایه تعاونی کار اجتماعی مشارکت صدیقه مظفر


نظر شما :