مرکز علمی کاربردی دانشگاه جهاددانشگاهی هرمزگان:

برگزاری سومین جلسه شورای پذیرش و سرمایه گذاری مرکز نوآوری و شکوفای هرمزگان

برگزاری سومین جلسه شورای پذیرش و سرمایه گذاری مرکز نوآوری و شکوفای هرمزگان
۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۹ کد : ۲۹۱۲۴ عمومی
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، سومین جلسه شورای پذیرش و سرمایه گذاری مرکز نوآوری و شکوفایی این واحد با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور اعضای شورا و ارائه دهندگان طرح¬ها روز خرداد ماه سالجاری به صورت ویدئو کنفرانس برگزارمی شود .
برگزاری سومین جلسه شورای پذیرش و سرمایه گذاری مرکز نوآوری و شکوفای هرمزگان

صدیقه مظفر، سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی گفت : سومین جلسه شورای پذیرش و سرمایه گذاری مرکز نوآوری و شکوفایی این واحد با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور اعضای شورا و ارائه دهندگان طرح‌ها روز خرداد ماه سالجاری به صورت ویدئو کنفرانس برگزارمی شود.

سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی ضمن تشکر از حضور اعضا در شورا به صورت ویدئو کنفرانس بر ضرورت توجه به ایده‌های نوآورانه جهت ورود به مرکز نوآوری و شکوفایی تاکید کرد و با اشاره به اینکه با راه اندازی این مرکز در سال گذشته به شناسایی افراد توانمند و خلاق و دارای ایده‌‌‌‌‌‌‌های نو که قابلیت اجرایی آن در بازار کار وجود داشته باشد، کمک قابل توجهی نموده است.

مظفر داشتن تیم کاری متخصص، ایده محوری را  از شرایط پذیرش در مرکز نوآوری خواند و افزود: در مرحله ایده پروری الزامی به ساخت نمونه تجاری محصول نیست، بلکه ساخت نمونه آزمایشگاهی یا اولیه محصول که دارای کارایی باشد نیز مورد قبول است.

وی ادامه داد: ایده محوری براساس شناخت تیم کاری از بازار و درک کاستی‌ها و نواقص فناورانه موجود و همچنین توان تیم کاری برای ساخت آن، انتخاب می‌شود. بنابراین اگرچه در این مرحله محصول تولیدشده تجاری نیست اما باید پتانسیل ورود به بازار را داشته باشد.

سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی تصریح کرد: موضوعات پژوهشی و مطالعاتی نمی‌توانند به عنوان ایده انتخاب شوند چرا که پیش فرض این است که مطالعات و پژوهش‌های مربوط به ایده پیشتر انجام شده است و تیم نوآور درصدد ساخت و تجاری‌سازی آن است.

همچنین  مظفردر ادامه توضیحاتی را در خصوص فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی در جهاد دانشگاهی مطرح نمودند و سپس  4ایده توسط اعضای شورا مورد پذیرش قرار گرفت. همچنین پیشنهاد برگزاری رویداد های کارآفرینی توسط مرکز نوآوری و شکوفایی بصورت مجازی در آینده مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

انتهای پیام


نظر شما :