کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان: به همت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان هرمزگان ؛ کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب در جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد. کارگاه آموزشی یک روزه طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد.
کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب برگزار شد

« آقای توانگری »مدرس دوره های کارآفرینی  در این جلسه با تشریح بوم کسب و کار برای جوانان شرکت کننده گفت:برای هر کسب و کار باید کالا یا خدماتی تولید کنید که مورد نیاز مردم باشد نه کالایی که در ذهن خود فقط دارید. وی نیازمندی ،ساخت،تضمین کیفیت و معرفی محصول را مسیر تولید محصول و خدمات نام برد و گفت:بهترین یادگیری در بخش معرفی محصول و بازتاب دیدگاه مشتریان است و کمتری یادگیری در مرحله ساخت و تضمین کیفیت .وی گوش دادن به مشتری را عامل کلیدی موفقیت کسب و کارها دانست و گفت: اینکه چگونه باید به حرف مشتری گوش داد و آن را در روند تولید دخالت داد از تکنیک های گوش دادن در مدل ها  کسب و کار  است .وی گفتگو با مشتریان را تکنیک موفق در  مشخص شدن نیازها و خواست های آنان دانست و گفت:با این گفتگو اعتبار شرکت یا برند خود را  در نزد مشتریان افزایش می دهید.

توانگری تاکید کرد:محصول به صورت سیستماتیک  به ابهام زدایی و ریسک زدایی نیاز دارد و کارافرین باید در این راستا تلاش ویژه ای انجام دهد .وی تکمیل بوم کسب و کار را گام ضروری کارآفرینان برشمرد و گفت:این بوم می تواند چالش های کارآفرینان را مشخص و راهکار اجرایی ارایه کند .


نظر شما :