به همت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی؛

برگزاری نخستین پیش رویداد "چاره‌جو" با محوریت شیلات در جهاد دانشگاهی هرمزگان

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۴ کد : ۳۲۰۳۶ تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
ایسنا/هرمزگان سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد و واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: نخستین پیش رویداد از مجموعه رویدادهای کارآفرینی "چاره‌جو" با محوریت شیلات، توسط مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی هرمزگان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان با همکاری اداره‌کل شیلات استان برگزار شد.
برگزاری نخستین پیش رویداد "چاره‌جو" با محوریت شیلات در جهاد دانشگاهی هرمزگان

صدیقه مظفر، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد و واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان هرمزگان رتبه نخست پرورش ماهی در قفس در کل کشور را دارد، جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی،  دانشگاهی و پژوهشی اقدام به برگزاری رویدادی با محوریت شیلات کرده است.

وی با بیان اینکه این مسئله بر مبنای حل چالش‌ها و ایده‌ها در زمینه شیلات مطرح شده است، افزود: در این راستا طی مکاتبات و جلساتی که با اداره‌کل شیلات و کارشناسان، متخصصین و ایده پردازان این عرصه داشتیم، سعی کردیم این رویداد را بر مبنای حل چالش‌ها و ایده‌های مطرح شده، بررسی و طی یک برنامه علاوه بر کار گروهی، کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ برگزار کنیم تا ایده‌ها مطرح شده به سوی پختگی سوق داده شوند.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد و واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان با اشاره به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان ساحلی است، مجموعه رویدادهای چاره‌جو با محوریت شیلات با  بهره‌گیری از تجربیات و دانش کارشناسان برگزار شده و گام‌های  ارزنده‌ای در راه اشتغال و کارآفرینی جوانان و فعالان در استان و کشور برمی‌دارد.

مظفر عنوان کرد: با توجه به اصولی همچون صنعتی شدن و جلوگیری از خام فروشی،  حفظ نیروی کار و بازسازی و نوسازی واحد تولیدی و به‌کارگیری تکنولوژی و نوآوری، راهبرد صادرات با به‌کارگیری تمام توان دیپلماسی و شناسایی و تسخیر بازارهای صادراتی و... امیدواریم شاهد تحقق منویات رهبری معظم در پایان سال ۱۴۰۰ باشیم.

وی ادامه داد: در این پیش رویداد که به صورت آنلاین و با حضور کارشناسان و کارآفرینان حوزه شیلات با محوریت و طرح مسئله پرورش ماهی در قفس در محل مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد، مربیان و مشاوران حوزه شیلات  به سؤالات و ابهامات ایده پردازان پاسخ دادند.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد و واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: دومین پیش رویداد چاره‌جو با محوریت شیلات در تاریخ ۳۱ خردادماه برگزار خواهد شد. برگزاری این پیش رویدادها گامی مؤثر در برگزاری رویداد اصلی "چاره‌جو" است که در اوایل تیرماه سال جاری با جذب ایده‌های کاربردی برگزار خواهد شد. در رویداد اصلی چاره‌جو، ایده‌های مناسب توسط داوران مورد ارزیابی و به سه ایده برتر جوایز و لوح سپاس داده خواهد شد و همچنین ایده‌های کاربردی در مسیر جذب سرمایه‌گذاری قرار خواهند گرفت.

مظفر در پایان یادآور شد: متقاضیان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به دبیرخانه مرکز نوآوری و شتابدهی استان هرمزگان به نشانی بندرعباس، چهارراه نخل ناخدا، جهاد دانشگاهی مراجعه و یا با شماره ۰۷۶۳۳۶۲۰۷۲۸ تماس حاصل کنند.

لازم به ذکر است : دردومین پیش‌رویداد کارآفرینی چاره جوکه در تاریخ31خرداد برگزار میشودبر روی لینک زیر کلیک کنند و در پیش رویداد شرکنت نمایند.

https://docs.google.com/forms/d/1ODb7iLD84a76QHLODeG7G68SIesH5p2aavLtSHUJQ-A

انتهای پیام

کلید واژه ها: ایده رویداد شیلات محوریت شیلات هرمزگان دانشگاهی هرمزگان جهاد دانشگاهی هرمزگان فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان دانشگاهی جهاد دانشگاهی صدیقه مظفر


نظر شما :