در استان هرمزگان:

برگزاری دوره آموزشی «راهنمای بلد محلی»

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۴ کد : ۳۶۵۸۲ عمومی تاپ خبر
سرپرست معاونت فناوری مراکز رشد واحد های فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان  از برگزاری دوره آموزشی «راهنمای بلد محلی بندر عباس» در استان خبرداد .
برگزاری دوره آموزشی «راهنمای بلد محلی»

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان صدیقه مظفر ، سرپرست معاونت فناوری مراکز رشد واحد های فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان  با اشاره به اینکه دوره آموزشی «راهنمای بلد محلی» از 17مهرماه 1400 آغاز شده و تا تاریخ 31 آبان 1400 ماه به مدت 70 ساعت ادامه دارد.اظهار کرد: موسسه آموزشی گردشگری جهاد دانشگاهی هرمزگان با بهره گیر از سابقه درخشان آموزشی و بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاهی با سوابق کاری بالابه عنوان یه نهاد اجرایی سعی در برگزاری دوره آموزشی «راهنمای بلد محلی بندر عباس » در استان نموده است.

وی هدف از برگزاری این دوره  را ارتقاء سطح آگاهی و توانمند سازی جوامع محلی برای جذب توریست  خواند و گفت : واقعیت این است که توریسم و گردشگری وقتی می‌تواند در یک منطقه رشد و توسعه پیدا کند که ایستارها و نگرش و ادراک مردم در جهت توریسم توسعه یابدتا آنجا که نگرش ساکنین نسبت به گردشگری می‌تواندعامل مواثری بر جذب یا دفع توریست محصوب شود.

مظفر در تشریح سرفصل‌های آموزشی دوره اظهار کرد: آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث  (فرهنگی و طبیعی)، جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم  استان، جاذبه های تاریخی و میراث فرهنگی استان، فنون راهنمایان تور، آشنایی با تاریخ و فرهنگ و اقوام استان، اصطلاحات انگلیسی و زبان تخصصی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری، صنایع دستی استان، صنایع دستی استان،  بهداشت سفر و کمک های اولیه،  بازی هاو مراسم محلی استان ، زبان و گویش های مختلف استان و نیز  آموزش عملی (اجرای تور) از سرفصل‌های آموزشی این دوره است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های گردشگری موجود در استان از لحاظ برخورداری مناظر و چشم اندازهای دریایی بسیار زیبا ،  مراکز تجاری و غیره دوره «راهنمای بلد محلی بندر عباس» میتواند در  نگهداری محل مورد هدف گردشگران در زمینه حفظ داشته‌های موجود برای آیندگان نقش به سزایی ایفا کند.

سرپرست معاونت فناوری مراکز رشد واحد های فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان  ادامه داد: از آنجا که تمامی  راهنمایان  گردشگری به عنوان سفیران فرهنگی وظیفه خطیر معرفی فرهنگ و آداب رسوم و سنهای محلی استان و حتی به نوعی می‌توان گفت کشور را برعهده دارند لذا  بایستی خود ضمن دارا بودن خصوصیات اخلاقی و شخصیتی عالی از معلومات بسیار گسترده عمومی و حتی تخصصی برخوردار باشند.

وی در یایان گفت: متقاضیان می‌توانند جهت مشاوره بیشتر و شرکت در دوره  با شماره 33684409و 09378345786تماس حاصل فرمایند یا به پیج اینستاگرام  https://www.instagram.com/p/CT4sC3YIT6S/?utm_medium=copy_link مراجعه و اقدام لازم را مبذول فرمایند .

لازم به ذکر است: «راهنمای بلد محلی» دربندر عباس موسسه آموزشی گردشگری جهاد دانشگاهی هرمزگان با همکاری معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی استان برگزار می‌شودودر پایان دوره به فراگیران گواهینامه آموزشی معتبر با تایید سازمان میراث فرهنگی اعطا می گردد.

انتهای پیام

کلید واژه ها: استان دستی استان صنایع دستی استان گردشگری آموزشی دوره محلی بلد محلی راهنمای بلد محلی فرهنگی


نظر شما :