به همت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی؛

رویدادها را نباید دست‌کم بگیری!

۰۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۲ کد : ۳۷۳۸۷ عمومی تاپ خبر
رویدادها را نباید دست‌کم بگیری!

به گزارش دبیرخانه مشاغل خانگی : امروز رویداد سه‌روزه  استارتاپی با محوریت «صنایع‌دستی» با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)و اجرای مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان درزمینهٔ آموزش بوم کسب‌وکار که  به‌صورت حضوری و آنلاین در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی هرمزگان با تمام هیجانات شگفتی‌ها و چالش‌ها و رقابت‌ها و دوستی‌ها  به اتمام رسید.

و از نفرات برتر نیز با حضور مسئولین قدردانی و تشکر گردید ولی چیزی فراتر از رویداد در دل کارآرافرینان و اساتید و مسئولین اتفاق افتاد تا آنجا که مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)در هنگام بازدید از نمایشگاه گفت: «هر خانه یک کارگاه است » و این اشتغال است .

 آری به‌راستی باآنکه برخی از پیشرانهای ما از روستاهای دورافتاده آمده بودند به خاطر آموزش آنلاین مؤثر و گذراندن دوره‌های گوناگون از خلاقیت ، اصول فنون مذاکرات، بازاریابی و کسب‌وکار گرفته تا دوره‌های مهارتی و پیشرفته و گرفتن مشاوره از اساتید قدرتمند و کارآفرین اکنون با گویشی قدرتمندتر و والاتر از پیش‌آمده بودند به نمایندگی از دیگر دوستان و همشهریانشان که بگویند که هر جا خوب عمل شود مزرعه دل مردم حاصل خیز است و این مرزوبوم همواره انسان‌های قدرتمند به جامعه تحویل داده است .

آری اینجا بود که دبیرخانه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی شاهد نتیجه موثر تلاش‌هایش بود و با افتخار می‌ّتوانست بگوید اری هرجا مسئولین و ارگانهای دولتی و غیر دولتی بستر پیوند علم و کار را ایجاد کرده اند حاصلش جز آبادانی و التیام  درد بر پیکره ملتهب جامعه اشتغال نبوده است .

 شاید این جمله برای برخی نا مفهوم و ابهام برانگیز باشد  باشد و با خود بگوید جلو چند مسئول کاری ندارد از هنری که حاصل ذوق و سلیقه و دست ساخته خود فرد است سخن راند واقعا اینگونه نیست بانوان  هرمزگان به دلیل فرهنگ و آداب ورسوم و سبک زندگیشان وهمجواری در کنار دریای تا ابد خلیج فارس یاد گرفته اند که مانند دریا در مواجه با ناملایمات و حتی ارائه هنرشان عمیق و ژرف گونه باشند آری  غواصان مفهوم کلام ما رادرک می‌کنند آنجا که دل به دریا می زنند و از میان صدف مروارید را کشف می کنند.

جهاد دانشگاهی هرمزگان با کارفرمایی اداره کار در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توانسته بود این مروارید های ارزشمند خلیج فارس را شناسایی کند و در رویداد سه روزه که به کار فرمایی کمیته امداد و مجری گری جهاد دانشگاهی برگزار شده بود کارهای هنریشان را در معرض نمایش بگذارند تا آغاز راهی باشد برای گام‌های مؤثرتر در راستای فقرزدایی و رفع چالش بیکاری .

آثار خیلی خوب شرکت‌کنندگان  دبیرخانه مشاغل خانگی را بر آن داشت تا پای سخت چند تن از پیشران‌ها  بنشیند که در گزارش‌های بعدی خواهید خواند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: جهاد جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی هرمزگان دانشگاهی دانشگاهی هرمزگان مشاغل دبیرخانه مشاغل مشاغل خانگی خانگی دبیرخانه مشاغل خانگی


نظر شما :