برپایی  نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی هرمزگان

۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۰ کد : ۳۸۱۴۲ عمومی
مدیر اجرایی طرح ملی مشاغل خانگی جهاددانشگاهی هرمزگان از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و مشاعل خانگی همزمان با همزمان با هفته کار آفرینی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دبیر خانه طرح ملی مشاغل خانگی ، صدیقه مظفر سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی استان هرمزگان او مدیر اجرایی طرح ملی مشاغل خانگی ظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن هفته کار آفرینی ، نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی با همکاری اداره کار و رفاه اجتماعی در ساختمان جهاددانشگاهی هرمزگان برپا شده است.

وی افزود: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ و شعار سال، این نمایشگاه جهت رفع موانع فروش  و اتصال به بازار پیشرانها و حمایت از هنرمندان که در عرصه صنایع دستی در استان فعالیت داردند برگزار شده است که در حاشیه این نمایشگاه نیز دورهمی کار آفرینی کسب و کار با محوریت صنایع دستی  نیز برگزار شد.

مظفر با اشاره به ارزش افزوده صنایع دستی در کشور گفت : با توجه به ظرفیت های هنری  در سراسراستان  با محوریت صنایع دستی در این صنعت می توان اشتغالزایی ایجاد کرد و اگر آموزش را به ظرفیت های لازم برسانیم شاهد ارزش افزوده صنایع دستی خوایم بود.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی استان هرمزگان با بیان اینکه هنرمندان و فعالان صنایع دستی به حوزه کاری و هنری خود تسلط کافی دارند ، افزود: هنرمندان و کار آفرینان  برای تبدیل هنر به سرمایه باید آموزش ببینند و جهاددانشگاهی به عنوان متولی آموزش  در حوزه اشتغال به این رسالت خود جامه عمل می‌پوشاند.

وی افزود: در این نمایشگاه بیش از ۲۰ هنرمند در زمینه‌های مختلف محصولات و تولیدات خود را در معرض دید علاقمندان قرار دادند و مسئولین از این نمایشگاه کردند و هنرمندان توانستند دغدغه ها و موانع خویش را با مسئولین در میان بگذارند.

این مقام مسئول افزود: در این نمایشگاه غرفه شامل خیاطی ، رودوزی سنتی ، عروسک سازی هنرهای تلفیقی چرم و گلیم ، فرش ، گلیم بافی ، زیورآلات دست ساز، دست سازه‌های زینتی و غیره بود .

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی استان هرمزگان در پایان تصریح کرد: مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی جهاددانشگاهی در بندرعباس باوجود مشاورین واساتید و کار آفرینان قدرتمند استان  آمادگی دارد در شرایط کرونایی به کار آفرینان و صاحبان ایده که به فکر گسترش کسب و کار خود میباشند مشاوره دهد .

شایان‌ذکر است:  طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مجری‌گری جهاد دانشگاهی هرمزگان در جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کلید واژه ها: کار کار آفرینان دستی صنایع دستی صنایع فناوری معاونت فناوری سرپرست معاونت فناوری واحدهای فناوری رشد واحدهای فناوری


نظر شما :