به همت مرکز رشد جهاد دانشگاهی؛

کارگاه "بوم مدل کسب و کار" در جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰ کد : ۴۲۹۲۷ عمومی آموزشی
کارگاه "بوم مدل کسب و کار" به همت مرکز رشد با همکاری اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی در جهاد دانشگاهی ویژه شرکت تعاونی ها، دانشجویان،فارغ التحصیلان و علاقه مندان به حوزه کسب و کار برگزار شد.
کارگاه "بوم مدل کسب و کار" در جهاد دانشگاهی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی  جهاد دانشگاهی هرمزگان،سه شنبه 23 فروردین 1401 مهندس عبد الحسین توانگری، " مدیر عامل شرکت سنجش دانش صنعت جنوب  در کارگاه "بوم مدل کسب و کار" گفت:  بوم مدل کسب و کار یا  Business Model Canvas  ابزار مدیریتی و کارآفرینانه استراتژیک است که به شما اجازه می‌دهد مدل کسب و کار خود را توصیف، طراحی و اختراع کرده یا  آن‌را به چالش طلبیده و یا تغییر (چرخش:Pivot) دهید.

وی ادامه داد: بوم مدل کسب و کار ابزار ساده تصویری و در عین حال بسیار قدرتمند است که ۹ بخش سازنده‌ی مدل‌کسب و کار را توصیف می‌کند. این بخش‌ها شامل بخش‌(های) مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال(های) توزیع، ارتباط با مشتریان، جریان درآمد، فعالیت‌های اصلی، منابع اصلی، شرکای(تجاری) کلیدی و ساختار هزینه‌ها است.

مدیر عامل شرکت سنجش دانش صنعت جنوب با  تاکید بر تمرکز در کار گفت: مجموعه‌های مختلف مشتریان می‌توانند بر اساس خواسته‌ها و ویژگی‌های مختلف بخش‌بندی شوند  و برای هر بخش از مشتریان بر اساس نیاز هایی که دارند ارزش گذاری کرد.

وی با تاکید بر مشتری مداری گفت: امروزه ارتباط با مشتریان و حفظ آن برای اطمینان از موفقیت شرکت الزامی است. شکل‌های مختلف ارتباط با مشتریان شامل: کمک شخصی، کمک شخصی اختصاصی، سلف سرویس، سرویس‌های خودکار، جوامع کاربری و خلق مشترک (با مشتری) می‌شود

وی درپایان با پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان و شرکت کنند در روره  بر خلق ارزش تاکید کرد و  گفت: شرکای کلیدی برای بهبود عملیات و کاهش ریسک مدل کسب و کار معمولا شرکت‌ها با برخی دیگر مشارکت‌های تجاری صورت می‌دهنداین مشارکت‌ها به روش‌های همکاری استراتژیک با شرکت‌های رقیب و غیر رقیب، سرمایه‌گذاری‌های مشترک، روابط خریدار-فراهم‌کننده و پیمان اتحادهای استراتژیک امکان پذیر هستند.

لازم به ذکر است سلسله رویداد های ترویجی به همت مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان ، با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان به صورت آنلاین برگزار شد که خوشبختانه مورد  استقبال متقاضیان این دوره واقع گشت .

انتهای پیام


نظر شما :